Exkurzia vo firme PASPOL

Žiaci 6. ročníkov sa koncom októbra zúčastnili exkurzie do firmy Paspol s.r.o. v Pravenci. Táto firma sa zaoberá výrobou slovenského nábytku, hlavne sedacích súprav a stoličiek. Dozvedeli sme sa, akým procesom musí prejsť drevo a iné materiály od úplného začiatku až po hotový výrobok. Väčšinu procesov sme aj videli, keďže vo firme robia úplne všetko od spracovania a sušenia materiálov až po konečné lakovanie, čalúnenie. Zaujali nás aj rôzne stroje a pomôcky, ktoré sme si mohli vyskúšať. Tiež sme si všimli, ako firma dbá na životné prostredie – triedia odpad a snažia sa ho ďalej využiť na užitočné veci – zo zbytkov látok šijú napr. peračníky, tašky, vankúše. Exkurzia bola zaujímavá a odniesli sme si mnoho nových poznatkov. Ďakujeme 😊

Fotoreportáž:

Tags :

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *