Biologicko – geografická exkurzia ZOO Zlín

Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili zaujímavej exkurzie do ZOO Zlín. Originálnosťou tejto ZOO je jej rozdelenie na svetadiely – je to „Zoologická záhrada piatich svetadielov“. Navštívili sme Afriku, Áziu, Austráliu, Ameriku s Amazóniou a Európu. Výberom zvierat, vhodne zvolenými rastlinami približujúcimi biotop určitej oblasti a spolu s etnografickými prvkami tu bola zaujímavo navodená atmosféra týchto svetadielov.

Upútal nás najmä tropický prales Yucatán s pôvodnými rastlinami, ako napríklad banánovníky, palmy, liany, orchidey s voľne pustenými živočíchmi.  Tiež slony, žirafy,  nosorožce, vzácne a ohrozené tigre ussurijské,a iné.
Najväčší zážitok sme mali z kŕmenia a hladkania ráj.

Bola to krásna cesta „okolo sveta“!

Fotoreportáž:

Tags :

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *