Výmenný pobyt Dortmund

V dňoch 11.3.- 15.3.2023 strávilo 13 žiakov našej školy v doprovode T.Niklesovej a M.Oberfrancovej  päť zaujímavých a pestrých dní v nemeckom Dortmunde.Počas nášho pobytu sme bývali v rodinách a navštívili sme rôzne miesta a atrakcie v okolí, ktoré nám poskytli nezabudnuteľné zážitky.

Jednou z našich zastávok bola SuperFly Jump Arena, kde sme si užili adrenalínové skákacie atrakcie. Tento park bol plný trampolín a rôznych prekážok, ktoré nám umožnili prejaviť sa vo vzduchu a zábavne stráviť čas s priateľmi.

V našej partnerskej škole – Europaschule Dortmund sme strávili príjemné predpludnie tvorbou  ilustračných projektov a videí o našom pobyte, ktoré sme potom predstavili vedeniu školy a pani primátorke. Popritom sme mohli nazrieť do učební a priestorov školy.

V centre mesta Dortmund sme mali príležitosť obdivovať miestne pamiatky a architektúru. Počas plnenia úloh Stadtrallye sme spoznali niektoré historické budovy a moderné stavby, ktoré tvoria unikátny mix starého a nového.

Najmä naši futbaloví nadšenci sa tešili na návštevu štadiónu Borussia Dortmund. Toto slávne ihrisko sme si mohli prezrieť zblízka a dozvedieť sa viac o histórii klubu a jeho zápasoch.

Ďalšou zastávkou bolo mesto Essen, kde sme navštívili uhoľnú baňu zaradenú do svetového dedičstva UNESCO – Zollverein  Zeche. Bola to fascinujúca skúsenosť, kde sme sa dozvedeli o histórii ťažby uhlia a práci baníkov.

Celkovo sme si užili veľmi pestrý program, získali mnoho nových informácií, skúseností a priateľov.Určite sa radi vrátime, ak bude príležitosť.

Ďakujeme všetkým, ktorí  nám to umožnili!!!

Tags :

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *