Futbalový turnaj Slavonski Brod HR

33 chlapcov  a jedno dievča zo športových tried zo 4. – 7. ročníka sa zúčastnili 7. – 11. 06. 2023 medzinárodného futbalového turnaja v chorvátskom meste Slavnski Brod.

V konkurencii 14 tímov získali naši 10 – 11 roční chlapci skvelé tretie miesto. GRATULUJEME!

Aj staršia veková kategória našich športovcov bojovala a hájila dobré meno našej školy. Obom starším skupinám sa podarilo prebojovať do štvrťfinále, kde sa nám futbalové šťastie obrátilo chrbtom a cez „rýchlu smrť“ sa ďalej nedostali. Aj tak sme na nich pyšní za krásnu futbalovú hru, kde bolo vidieť srdce športovca, snahu a tiež slzy.

Okrem nových skúseností z futbalu, mali naši chlapci možnosť precvičiť si konverzáciu v angličtine s chorvátskymi rovesníkmi, s ktorými nadväzovali priateľské vzťahy.

Takisto sa museli naučiť správne hospodáriť s vreckovým (na nákup suvenírov a občerstvenia), uvedomovali si hodnotu peňazí a učili sa rozumne a efektívne narábať so svojimi financiami.

Pobyt v Chorvátsku naučil našich žiakov samostatnosti, zodpovednosti, ohľaduplnosti a zdokonaľovali svoje samoobslužné činnosti. Viedli sme ich k súťaživosti tým, že  pri udržovaní poriadku na izbách a dodržovaní dohodnutých pravidiel získavali body. V závere pobytu boli najlepšie skupinky ocenené. Spoznávali aj  mentalitu a život v ďalšej krajine Európskej únie – v  Chorvátsku.

Ďakujeme rodičom, že ste nám zverili vaše deti do opatery a umožnili im tak získavať futbalové skúsenosti aj zo zahraničia, kde si mohli vyskúšať zahrať si futbal proti hráčom z rôznych kvalitných futbalových klubov a akadémií.

Žiakom patrí veľká pochvala za správanie a ukážkovú hru plnú krásnych akcií, podpory, fair play hry a radosti z hry.

Fotoreportáž:

Oslava 3. miesta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *