Fidlikanti deťom – Vandrovali husličky

V našej škole sa v stredu 10.4. 2024 uskutočnil výchovný koncert “Fidlikanti deťom – Vandrovali husličky“ . Našich hostí žiaci veľmi dobre poznajú vďaka  reláciám, ktoré sú pravidelne vysielané v TV Jojko –  Malí fidlikanti a Fidlivareška.

Počas koncertu hravou a pútavou formou predviedli deťom rôzne typické hudobné nástroje: husle, cimbal, fujara, drumbľa, koncovka, píšťalky.

Žiaci dostávali hudobné hádanky, aj rôzne otázky súvisiace s témou. Tu vznikol priestor, aby sa formou odmeny aj jednotlivci zapojili do hudobných čísiel. Mohli si tak skúsiť zahrať napríklad  na cimbale, za podpory spevu všetkých ostatných žiakov.

Počas koncertu sa žiaci naučili tancovať aj jednoduché tanečné prvky ľudového tanca –  Čapáš. Koncert bol príjemným spestrením a zároveň obohatením poznatkov o hudobných nástrojoch a deťom sa veľmi páčil.

Fotoreportáž:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *