Európsky týždeň mobility

Triedy 8.B a 7.A prijali výzvu a zapojili sa do akcie Európsky deň mobility, ktorú organizoval TSK. Dostali za úlohu dopraviť sa na Námestie slobody rôznym spôsobom. Trieda 8.B išla pešo a trieda 7.A zas autobusom. Počas cesty zaznamenávali výhody a nevýhody konkrétneho cestovania, sledovali nedostatky, s ktorými sa počas cesty stretli. Všetko následne zakreslili a zapísali do mapy pripravenej na námestí. Tiež sa oboznámili s rôznymi novými ekologickými spôsobmi dopravy, okrem elektrických áut a kolobežiek tiež s carsharingom. Pracovníci TSK mali pre nich pripravené rôzne aktivity zamerané na ekologické cestovanie. Za aktívnu účasť dostali drobné darčeky a odišli s novými poznatkami. Ako inak, najekologickejšie: pešo.

Fotoreportáž:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *