EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV NA NAŠEJ ŠKOLE

V dňoch od 27. 9. 2021 do 9.10.2021 sme si rôznymi aktivitami pripomenuli Európsky deň jazykov.

 

Dievčatá z 9.B Nika a Karin, tak ako každý rok, pripravili reláciu do školského rozhlasu. Zaujímavosťami o jazyku a skvelými hitmi prekvapili a spríjemnili deň v jednotlivých triedach.

 

V triedach sme si tento sviatok pripomenuli rôznymi aktivitami na hodinách anglického, nemeckého a ruského jazyka.

 

Žiaci 5.B si pripomenuli dôležitosť učenia sa cudzích jazykov. Na hodine anglického jazyka sa žiaci pohrali s pôvodom slovíčok a zisťovali, odkiaľ pochádzajú dnes už bežné anglické slovíčka ROBOT, SHAMPOO, PYJAMAS… A vďaka pôvodu týchto slov pomyslene cestovali po celom svete.

 

Žiaci 6.B spoznávali pôvod a význam slov. Rozhodli sa, že počas celého roka budú spoznávať reálie cudzích krajín a na konci školského roka sa navzájom oboznámia s poznatkami o danej krajine.

 

V 8.B a 9. B žiaci prezentovali rôzne jazyky – ich históriu, zvukovú a písanú podobu, realizovali kvízy a súťaže o jazykoch.

 

7.B sa počas Európskeho dňa jazykov snaží vymyslieť vždy nové aktivity. Tentokrát na hodine angličtiny vytvorili Strom jazykov.

 

V 9.B sa žiaci pokúsili spojiť dve práve prebiehajúce akcie na škole s energiou. Do školy na bicykli a Európsky deň jazykov. Najprv našli s pomocou internetu jednotlivé časti bicykla v jazykoch, ktoré sa učíme v našej škole. A potom už len rýchlo vytvorili plagát so slovnou zásobou v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku.

 

Na hodinách ruského jazyka si žiaci vypočuli zaujímavú prednášku. Ruštinári nadobudli nové poznatky o histórii ruského jazyka a azbuke. Žiakov najviac zaujali rusko-slovenské medzijazykové homonymá, o ktorých sme si hovorili aj na hodinách ruského jazyka. Po prednáške žiaci diskutovali na tému ruská kultúra, mentalita, rozdiely medzi vzdelávaním na Slovensku a v Rusku.

Fotoreportáž:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *