Turistika 1. – 5.ročník

Cieľom tohto záujmového útvaru je budovať v deťoch vzťah k voľnému pohybu v prírode, spoznávať náš región a pestovať v sebe schopnosť zdolávať prekážky. Naša činnosť je časovo upravená podľa trasy v trvaní 6 – 8 hodín. Spoznávame turistiku v každom ročnom období, pretože pre turistu neexistuje zlé počasie, iba zle oblečený turista.

Fotogaléria

Bralova skala

13.5.2023 sme si užili výstup na Bralovu skalu s krásnym počasím.

Hájska skala

22.4.2023 sme sa s naším ZÚ vybrali na turistiku do Ráztočna - Hájska skala. Niekedy dokážu očariť aj nenápadne a menšie túry. Táto 20 metrov vysoká vápencová skala je obľúbená vychádzka nad Ráztočnom.

Pochod vďaky SNP – Cigeľ, 28. január 2023

Naši malí turisti sa už nevedeli dočkať ďalšej turistiky. Chceli sme zažiť zimnú prírodu, no tento rok sa zima kdesi zabudla. V meste nemáme sneh, no oplatilo sa vydržať a vykročiť do hôr! Zima nás čakala tam, kde patria turisti – v horách. Zúčastnili sme sa najväčšieho turistického podujatia v našom regióne a pripojili sme sa k takmer dve tisícke turistov.

Bojnice – Šútovské sedlo 8.10.2022

Turistický krúžok sme otvorili jesennou prechádzkou na Šútovské sedlo. Prišli medzi nás noví členovia a spolu so skúsenejšími staršími kamarátmi spoznávali čaro a chuť turistiky. Odmenou pre všetkých bola Čajka v oblakoch a hlavne krásna farebná jeseň s príchuťou babieho leta.

Lesopark - opekačka 21/22

Našu turistickú sezónu sme ukončili opekačkou v lese. Zhodnotili sme, čo sa nám podarilo dosiahnuť a veruže sme už plánovali budúcu sezónu. Tešíme sa na ďalší rok! Ak máte radi prírodu a máte chuť zdolávať aj vyššie kopce, neváhajte. Pridáte sa k nám?

Temešská skala 21/22

Opäť sme zažili jednu perfektnú vydarenú turistickú sobotu. 21.5.2022 sme nasledovali kroky našej vedúcej turistiky a dôverovali jej voľbe. Spočiatku bola cesta nenáročná, cestovali sme do Rudnianskej doliny autobusom. Keď sme však zbadali v diaľke týčiacu sa Temešskú skalu, nebolo nám všetko jedno. Postupne sme zdolávali jedno stúpanie za druhým a po 2 hodinách šlapania sme s úžasom a radosťou obdivovali výhľady na okolie. Stálo to za tú námahu! Ďakujeme aj pánovi Habovčíkovi, ktorý s nami šiel a navzájom sme si pomohli.

Čistenie mestského parku v Prievidzi - Deň Zeme 21/22

V sobotu 23.4.2022 sme sa s naším turistickým krúžkom zapojili do podujatia „čistenie mestského parku v Prievidzi“. Oslovil nás pán Prilinský z organizácie Mladý ochranca prírody a radi sme sa pridali pre dobrú vec. Ako správni turisti sme zo sídliska Kopanice prišli peši. Počas trasy sme pozorovali jarnú prírodu a tešili sa z čistého koryta a brehov rieky Nitra. Stretli sme ďalších dobrovoľníkov, ktorí čistili opačný breh rieky. V mestskom parku sme sa stretli aj s inými dobrovoľníkmi, rozdelili sme sa do skupín a spoločnými silami vyčistili celé okolie parku. S dobrým pocitom a aj veselou náladou sme odovzdali odpad a pochutili si na opekačke a inom občerstvení. Pani poslankyňa mesta Prievidza Ing. Svitková nám pripomenula dôležitosť a význam takýchto aktivít pre našu Zem a obyvateľov a zdôraznila naše pocity, ktoré s nami zdieľa aj planéta. Objali sme trávu, stromy, no i kamarátov, aby sme si uvedomili zmysel našich činov. Naozaj to bol príjemný pocit, že aj my sme prispeli k zdraviu našej prírody, ktorá nás odmení svojou nádherou. Tešíme sa na turistiku jarnou prírodou!

Ráztočno – Hájska skala (Január 2022)

Tento rok sa nám podarila krásna zimná turistika neďaleko Prievidze. Zdanlivo nenáročná trasa nám v snehu dala trošku zabrať. Odmenou všetkým bola prechádzka čistou bielou prírodou v zasneženom kraji.

2.10.2021: Šútovské sedlo Bojnice

Turistický krúžok zo školy s energiou začal svoju činnosť 2. októbra 2021 zoznamovacou turistikou. 15 členov sa vybralo s vedúcou Mgr. Katarínou Holíkovou na Šútovské sedlo v Bojniciach. Takmer všetci členovia sú noví a spoznávali, čo naša príroda a okolie ukrýva. Deň bol skutočne nádherný, jesenný. Trasa mala aj náročnejšie úseky striedajúce aj zábavné oddychové miesta v prírode. Naša fotoprezentácia to len potvrdzuje. Už sa tešíme na ďalšie stretnutie.